Bölgesel Amatör Lig’de ilk üç haftayı puansız tamamlayan Çerkezköyspor ile Bilecik temsilcisi Vitraspor, dördüncü hafta karşılaşmasında Çerkezköy Mustafa Uğraş Stadı’nda karşı karşıya geldi. İlk devresi golsüz sona eren karşılaşmanın 57.dakikasında Volkan Pullu ile golü bulan Çerkezköyspor kalan dakikalarda skor üstünlüğünü koruyunca haftayı üç puanla tamamladı

 

ÇERKEZKÖY MANŞET - Çerkezköyspor saha ve taraftarı önünde Vitraspor’u tek golle geçti.
MAÇ ÇERKEZKÖY’DE OYNANDI
Ligin ilk üç haftasını puansız tamamlamayan Çerkezköyspor ile Vitraspor dördüncü hafta karşılaşmasında karşı karşıya geldi. Çerkezköy Mustafa Uğraş Stadı’nda Pazar günü oynanan karşılaşma saat 14.30’da başladı. Karşılaşmayı Erkoç Doğan yönetirken yardımcılıklarını Okan Yurtöven ile Fatih Erdem yaptı. Dördüncü hakem olarak ise Zafer Demirel görev aldı.
KADROLAR
Çerkezköyspor karşılaşmaya 22-Emre Conbalar 2-Volkan Pullu 3-Gökhan Doğan 4-Volkan Erdoğan 5-Alihan Güreşçi 6-Orçun Engin 7-Fırat Işık 8-Gençağa Yılmaz 9-Mehmet Narin 10-Hüseyin Sunar Karakayış 11-Şafak Törin ilk on biri ile çıkarken konuk ekip Vitraspor ise karşılaşmaya 1-Murat Yıldırım 2-Osman Can 3-Cihan Yılmaz 4-Tugay Saygın 5-Alican Sofular 6-Murat Kara 7-Oğuzhan Ermez 8-Önder Gören 9-Metin Uğurlu 10-Tamgaç Keçe 11-Orhan Topkan kadrosu ile maça başladı.
İLK DAKİKALAR GOLSÜZ GEÇİLDİ
Karşılaşmaya Çerkezköysporlu oyuncuların başlama vuruşu ile başladı. Karşılaşmada ilk atak ise Vitraspor geldi. Sol çaprazda kazanılan serbest vuruşta ceza alanına gönderilen topu Çerkezköyspor savunması uzaklaştırdı. 2.dakikada Çerkezköyspor, Şafak ile girdiği pozisyonu değerlendiremedi. Ceza alanı içerisinde topla buluşan Şafak istediği gibi vuramayınca Çerkezköyspor golden oldu. 3.dakikada konuk ekip Vitraspor köşe vuruşu kazandı, top doğrudan dışarı çıktı. 5.dakikada Çerkezköyspor Orçun ile kullandığı köşe vuruşundan yararlanamadı. Orçu’un ceza alanına gönderdiği topu Vitraspor kalecisi Murat Yıldırım rahatlıkla kontrol etti. Karşılaşmanın ilk dakikalarında gelişen ataklardan gol sesi çıkmadı.
ÇERKEZKÖYSPOR POZİSYON BULMAKTA ZORLANDI
Çerkezköyspor ilk dakikalarda rakibi karşısında istediği pozisyonları bulmakta zorlandı. Organize ataklarla sağ kanadı tercih eden Çerkezköyspor, pozisyon bulamayınca da sonuca gitmekte zorlandı. Çerkezköyspor’da kaptan Hüseyin 14.dakikada kaleyi yokladı. Hüseyin’in ceza alanı dışından vuruşunda top kalecide kaldı. Çerkezköyspor karşısında Vitraspor ani ataklarla gol arasa da istediğini elde edemedi. 17.dakikada Çerkezköyspor yine etkili geldi. Mehmet Narin, Şafak duvar pasında son anca Vitraspor savunması araya girdi. Dönen topu Fırat tamamlamak istedi. Fırat’ın vuruşunda top üstten dışarı çıktı.
VİTRASPOR ÖNDE BASTI
Deplasmanda mücadele vermelerine rağmen önde basan Vitraspor, Çerkezköyspor’a oyun kurma imkanı vermedi. Çerkezköyspor bu dakikalarda ceza alanına yapılan ortalarla gol aradı. 26.dakikada ceza alanına gönderilen topa Şafak yükseldi. Şafak’ın vuruşunda top üstten dışarı çıktı. 30.dakikada Çerkezköyspor kaleyi cepheden gören bir noktadan serbest vuruş kazandı. Fırat’ın vuruşunda Vitraspor kalecisi gole izin vermedi.
İLK DEVREDEN GOL SESİ ÇIKMADI
Karşılaşmanın 39.dakikasında Vitraspor’ndan Cihan Yılmaz, Fırat’a yaptığı faulün ardından sarı kart gördü. 40.dakikada Çerkezköyspor köşe vuruşu kazandı. Ceza alanına gönderilen topa Vitraspor kalecisi Murat Yıldırım sahip oldu. 44.dakikada Çerkezköyspor’da Hüseyin sert vurdu,, kaleci gole izin vermedi. İki dakikalık uzatma dakikasında Çerkezköyspor gole çok yaklaştı. 45+2.dakikada Fırat sağ çaprazda düşürüldü. Ceza alanına gönderilen topa Çerkezköyspor’da Gökhan yükseldi. Gökhan’ın vuruşunda top dışarı çıktı. İlk devrede bu atağın ardından sona erdi.
ÇERKEZKÖYSPOR YÜKLENDİ
Karşılaşmanın ikinci devresine Çerkezköyspor baskılı başladı. Bir an önce gol için yüklenen Çerkezköyspor, topun Vitraspor yarı alanında oynanması için mücadele verdi. İkinci devrenin ilk dakikalarında gelişen ataklardan gol sesi çıkmadı. 49.dakikada Çerkezköyspor’da Şafak’ın vuruşunda top kalecide kaldı. Vitraspor ilk devredeki oyun anlayışını bu devrede de sürdürdü. 53.dakikada Çerkezköyspor’da Gökhan Doğan sarı kart gördü.
SAHNEYE VOLKAN PULLU ÇIKTI
Çerkezköyspor aradığı golü karşılaşmanın 57.dakikasında buldu. Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda topa ceza alanı içerisinde Volkan Pullu  dokundu. Volkan Pullu’nun vuruşunda top filelere gidince Çerkezköyspor karşılaşmada 1-0 öne geçti. Golün ardından Çerkezköysporlu oyuncular büyük bir sevinç yaşadılar.
ŞAFAK NET FIRSATI DEĞERLENDİREMEDİ
Gol sonrasında Çerkezköyspor ikinci gol mücadelesi verirken Vitraspor ise beraberlik mücadelesi verdi. 59.dakikada Çerkezköyspor, Mehmet Narin ile girdiği pozisyonu değerlendiremedi. Gol sonrasında Çerkezköyspor, daha etkili bir oyun sergiledi. 61.dakikada Çerkezköyspor’da Orçun ceza sahası dışından sert vurdu; top üstten dışarı çıktı. Çerkezköyspor 62.dakikada Şafak ile net bir gol pozisyonundan faydalanamadı. Şafak kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonu gol ile neticelendiremedi.
VİTRASPOR BERABERLİK ARADI
69.dakikada Vitraspor ile Çerkezköyspor oyuncu değişikliğine gitti. Çerkezköyspor’da Şafak’ın yerine Soner Baymış girerken Vitraspor’da Önder Gören’in yerine İsmail Tekin, Orhan Topkan’ın yerine ise İrfan Karaboğa girdi. Oyuncu değişiklikleri sonrasında Vitraspor daha açık bir oyun sergiledi. 77.dakikada Çerkezköyspor’da Gençağa sarı kart gördü. 78.dakikada Çerkezköyspor Hüseyin ile girdiği pozisyonu değerlendiremedi.
İKİNCİ GOL GELMEDİ
Oyunun son bölümlerinde Çerkezköyspor bir yandan ikinci gol mücadelesi verirken bir yandan ise kontrolü elinden bırakmadı. 80.dakikada Çerkezköyspor ikinci oyuncu değişikliğine gitti. Gençağa’nın yerine Mesut Salmaz girdi. Karşılaşmada son 10 dakikada Çerkezköyspor savunma güvenliğini ön plana aldı. Vitraspor en azından bir gol için yüklenirken pozisyon bulmakta zorlandı. 83.dakikada Çerkezköyspor ikinci gole çok yaklaştı. Köşe vuruşunda ceza alanına gönderilen topa Mehmet Narin dokundu, top az farkla dışarı çıktı. Pozisyonun hemen ardından Mehmet Narin, Vitrasporlu Osman Can ile çarpıştı. Yüzüne darbe alan Osman Can, yapılan tedavisinin ardından oyuna devam edemedi, yerini Ufuk Koçer’e bıraktı.
ÇERKEZKÖYSPOR GALİBİYETLE AYRILDI
Çerkezköyspor son oyuncu hakkını i Mehmet Narin-Gökhan Aydın değişikliği ile değerlendirdi. Müsabakanın kalan dakikalarında Vitraspor aradığı beraberlik golünü bulamadı. 4 dakikalık uzatma dakikasında da gol gelmeyince Çerkezköyspor karşılaşmadan 1-0 üstünlükle ayrıldı